Meta Konveyör Logo
Meta Konveyör Bant Sistemleri


Bilyalı Masalar


Bilyalı yada diğer adı ile Misketli Masalar düz plaka üzerine değişik tip ve özellikte masa bilyalarının dizilmiş şeklidir.  Çeşitli imalathane ve montajhaneler de masalar üzerinde çalışırken kullanılan malzeme ve ürünler de herhangi bir sürtme yada sürtünme işlemi yapılıyorsa bu sistem büyük kolaylık sağlayacaktır.

Masalar üzerinde sürtünen ürünlerin sürtünmeden dolayı doğacak güç harcanımlarını ve zararlarını minimuma indirmektedir.

Örneğin; sac levha ve plakaların işlendiği makinalarda ağır plakaları ve sacları kolayca bir masa üzerinde hareket ettirmek, döndürmek ve sürüklemek için kolaylık sağlamaktadır.

Bu tür makinalar da Misketli Masalar sıklıkla kullanılmaktadır.

Bilyalar kullanılacağı amaç ve yere göre sıklığı, yüksekliği, döşenecek plakanın cinsi (tahta, mdf, sunta, paslanmaz sac, dkp sac…vb), bilyanın cinsi ve büyüklüğü değişebilmektedir.

Bilyalı Masalar

Bilyali masa konveyör uygulamaları genel olarak avare şekilde ürünün çok yönlü olarak hareket etmesi istendigi yerlerde kullanılır. Ürün düz ilerleyip avare sekilde 90 derece açı yapacak sekilde ilerleyecekse bilyali masa konveyör uygulamalarına ihtiyaç duyulur. Konveyör sonunda paketleme masası olarak da kullanılan bilyalı masa konveyörleri , çesitli ölçülerde bilyalar masa üzerine dizilerek  taşınacak ürünün boyutuna göre bilya ölçü seçimi yapılabilmektedir.

Bilyalı masa konveyör uygulamaları elektronik sektörü konveyör uygulamalarında, raf ve depo sistemlerinde ve lojistik konveyör uygulamalarında kullanılabilmektedirler.


 0530 326 84 62

​                0212 485 80 71

              info@metakonveyor.com


                 

              Telif Hakkı © Meta Konveyör