0530 326 84 62

​                0212 485 80 71

              info@metakonveyor.com


                 

              

Meta Konveyör Logo
Meta Konveyör Bant SistemleriTelif Hakkı © Meta Konveyör

Alüminyum Konveyörler


Alüminyum konveyör şasesi sıgma 23x127 profilden imal edilir

Ayak profilleri 45x45 Alüminyum profilden yapılır

Alüminyum konveyör hafif olmasında dolayı küçük ebatlı ve hafif ürünlerin taşınmasında kullanılır


Alüminyum Konveyör Özellikleri


Alüminyum konveyörün montajı kolaydır ve kaynak yapılması gerekmez. Gerilme kuvveti, yoğunluğu, şekil verilebilirliği, kaynak yapılabilirliği ve korozyona karşı dayanıklı olması sayesinde alüminyum, konveyör profilleri için mükemmel bir malzemedir. 

Alüminyum konveyörün hafif olması, nakliye edilirken ki çevresel etkiyi ve aynı zamanda nakliye masrafını azaltır. Alüminyum geri dönüştürülürken, eş değer miktarda ham madde üretmede gerekli olacak enerjinin yalnızca %5'i kullanılır. Bu, çevreye büyük bir katkıdır
.

Alüminyum Konveyörler


Dizayn konusunu özetleyecek olursak bantlı konveyörler ekonomik, güvenli ve çevreye uyumlu taşıma ekipmanlarıdır. Yatırım maliyetleri taşınacak malzeme, özel şartlar ve uygulamalara göre değişir.

Alüminyum konveyör hafif olduklarından dolayı bir yerden başka bir yere taşınması kolaydır

İnsanlar tarafından en çok bilinen ve en yaygın olarak kullanılan, kutulu ve ambalajlı malzemelerden dökme malzemeye kadar ürün taşıma potansiyeline sahip olan ve hemen hemen her türlü konveyör işini görmek üzere tasarlanan konveyörlerdir. Yapımlarında diğerlerinden tek farkları kaynak kullanılmadan bir birine montaj yapılan şaseleridir.